Map Unavailable

28/08/2019 21:30 - 23:59

LRT OPUS terasa


Goethe-Institut Litauen kartu su menų fabriku LOFTAS nuo šios vasaros pristato filmų seriją MUZIKA KINE ir trijuose Lietuvos muzikos miestuose kvies kartą per mėnesį mėgautis nemokamu kokybišku kinu. Visi filmų seansai – NEMOKAMI, originalo kalba su angliškais ir/arba lietuviškais subtitrais.

Rugpjūčio mėnesio filmas – Buena Vista Social Club (1999)
Dokumentika, 105 min., Vokietija/JAV
Kalbos: anglų, ispanų

Režisierius Wimas Wendersas su nedidele filmavimo grupe lydėjo į Havaną savo ilgametį draugą Ry Cooderį, sukūrusį muziką jo filmams „Paryžius, Teksasas“ ir „End of Violence“ („Smurto pabaiga“). Čia šis ketino padaryti keletą studijinių įrašų Ibrahimo Ferrero solo albumui, turėjusiam tapti grupės „Buena Vista Social Club“ pirmojo (tuo metu dar neišleisto) kompaktinio disko tęsiniu.

W. Wendersas pasinėrė į kubietiškos muzikos pasaulį. Keletą mėnesių jis stebėjo muzikantus ir visur juos lydėjo: iš pradžių jiems būnant gimtojoje Havanoje, po kelių savaičių, 1998 m. balandį, vykstant į Amsterdamą, kur grupė pirmąkart pasirodė viešai (prieš tai drauge grojusi tik studijoje), o dar vėliau, 1998 m. liepą, – į Niujorką, kur grupės laukė triumfas „Carnegie Hall“ koncertų salėje.

Taigi režisierius drauge su senaisiais tradicinės kubietiškojo sono muzikos didvyriais ėjo tuo keliu, kuris vos per keletą mėnesių atvedė juos iš visiškos užmaršties į pasaulinę šlovę „Maniau, kad kuriu dokumentinį filmą“, – sakė režisierius. „O iš tikrųjų mes atsidūrėme pasakoje – tokioje, kokios niekas nebūtų galėjęs sukurti.“

Parodytas kinuose, šis muzikinis dokumentinis filmas tapo sensacija ir pelnė pasaulinę šlovę. Juosta „Buena Vista Social Club“ ne tik buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausias dokumentinis filmas, bet ir laimėjo šios kategorijos Europos kino apdovanojimą, Vokietijos kino premijos auksą (Deutscher Filmpreis in Gold), „Auksinę kamerą“, Brazilijos didįjį kino
prizą ir daugybę kitų padovanojimų.

Režisierius: Wim Wenders
Produkcija: Road Movies Filmproduktion GmbH (Berlin)
Prodiuseriai: Ulrich Felsberg, Deepak Nayar
Scenarijus: Wim Wenders
Operatoriai: Jörg Widmer, Robby Müller (Amsterdam), Lisa Rinzler (New York)
Montažas: Brian Johnson
Garsas: Martin Müller

Data: rugpjūčio 28 d.
Laikas: Durys – 21:30, seanso pradžia – 22:00
Vieta: LRT Opus terasa
Renginį remia: Lietuvos kino centras