Map Unavailable

29/08/2019 18:30 - 20:00

Vilnius skaito


„Vilnius skaito“ – pokalbis apie nepriklausomus sostinės knygynus: kuo jie ypatingi ir kuo jie svarbūs mūsų miesto kultūriniam veidui?

Per paskutinį dešimtmetį Vilniuje knygų prekybininkų žemėlapis gerokai pakito, atsirado ne tik dideli tinkliniai knygynai, bet ir vienas po kito ėmė kurtis alternatyvūs, nepriklausomi knygynai Vilniaus senamiestyje, klojantys naujus knygynų kultūros pamatus mūsų šalyje.
Kaip šie knygynai keičia miesto kultūrinį veidą? Ką nepriklausomi knygynai gali pasiūlyti patrauklesnio nei tinkliniai? Kuo skiriasi mažųjų nepriklausomų knygynų pirkėjų auditorija nuo didžiųjų rinkos dalyvių? Kaip pasaulio, Europos kontekste galime palyginti mūsų šalies knygynų pasiūlos situaciją, kokios patirties galime pasisemti iš kitų šalių nepriklausomų knygynų, savivaldos požiūrio į juos?

Apie visa tai ir dar daugiau diskutuosime su sostinės nepriklausomų, asmeninių knygynų atstovais: knygyno „Eureka!“ savininke Eurika Stogeviciene, asmeninio knygyno bute „Juodas šuo“ įkūrėju Tomas Lučiūnas, „Mint Vinetu“ bukinistu Jonas Juozas Valonis
Diskusiją moderuos knygų apžvalgininkas Audrius Ožalas(15min.)