Radijas – meilė, kuri neblėsta

2005 m. įkurta Vilniaus universiteto (VU) radijo stotis „Start FM“ įnešė naujovių į Lietuvos radijo rinką. Nekomercinė, alternatyvią muziką grojanti ir įvairius socialinius judėjimus palaikanti radijo stotis, valdoma studentų, greitai tapo ne tik muzikos mėgėjų, bet ir jaunųjų žurnalistikos studentų antraisiais namais.

„Savo radijo karjerą pradėjau būtent universiteto radijo stotyje“, – sako Edvardas Kubilius, VU Komunikacijos fakultete baigęs žurnalistikos studijas, o dabar dirbantis LRT radijuje. „Pirmoji pažintis su radiju buvo labai emociška, netikėta, įkvepianti ir būtent universiteto radijo stotyje tą įkvėpimą su būriu bendrakursių pradėjome realizuoti. Kūrėme laidas, kuriose išdarinėjome viską, ką tik širdis geidė, ir, drįsčiau pasakyti, tokiu būdu visiškai sutvirtinau savo meilę radijui kaip medijai. Meilę, kuri kol kas nė kiek neblėsta“, – pasakoja E. Kubilius. Jis šiuo metu ne tik dirba LRT radijuje, tačiau savo patirtimi dalijasi ir dėstydamas žurnalistikos studentams.

„Universiteto radijo stotis yra puiki vieta žurnalistikos studentams lavinti darbo radijuje įgūdžius“, – sako doc. dr. Deimantas Jastramskis, VU Komunikacijos fakulteto dėstytojas, aktyviai dėstantis žurnalistikos studentams. Anot jo, radijas kaip žiniasklaidos priemonė iki šiol nepraranda aktualumo. „Radijo stotys gana greitai prisitaikė transliuoti interneto aplinkoje, plėtojasi tinklalaidžių (podcast) rinka. Palyginti su kitais medijų kanalais (televizija, spauda, interneto portalais ir socialiniais tinklais), „Eurobarometro“ duomenimis, radiju labiausiai pasitikima Lietuvoje ir Europos Sąjungoje“, – sako D. Jastramskis.

Tačiau universiteto radijo stoties „Start FM“ eteryje transliuojamos ne tik žurnalistikos studentų vedamos laidos. „Start FM“ laidas veda dešimtys žmonių, kurie studijuoja su žurnalistika visai nesusijusius dalykus. Vienas iš jų – Tomas Paulauskas, biofizikos doktorantūros studentas.

„Prisijungiau prie „Start FM“ ir laidos „Audronaša“ pirmais savo studijų metais, kai studijavau ekologiją. Tuo metu man patiko mano balsas, patiko kalbėti ir patiko sunki muzika, todėl nusprendžiau išmėgint jėgas radijo eteryje. Dabar, praėjus daugiau nei aštuoneriems metams nuo tos dienos, kai pirmą kartą sėdau prie mikrofono, aš jau studijuoju biofizikos doktorantūroje ir vis dar mėgstu būti radijo eteryje“, – pasakoja studentas.

„Start FM“ vietos atsiranda ne tik studentams ir radijo entuziastams, bet ir universiteto darbuotojams. Vilius Alesius – vienas iš tokių žmonių. Jis veda laidą „Žmonės@VU“, skirtą visai universiteto bendruomenei. „Radijo stotis universitetui gali būti puikus vidinės komunikacijos kanalas, todėl ir pradėjau vesti laidą, kurioje stengiuosi pristatyti įvairius universiteto darbuotojus ir svarbiausius universitete vykstančius renginius“, – sako V. Alesius, universitete dirbantis vidinės komunikacijos koordinatoriumi.

Pasak radijo stoties direktoriaus Povilo Šklėriaus, pagrindinės „Start FM“ vertybės – kūrybiškumo ugdymas, bendruomeniškumas ir alternatyvus požiūris į muziką bei meną. Jis džiaugiasi, kad kasmet radijo kolektyvas pasipildo vis naujais entuziastais, o dar svarbiau – kad universiteto radijo stotis sėkmingai prisideda tiek prie žurnalistų rengimo, tiek prie universiteto bendruomenės telkimo, tiek prie alternatyvios kultūros puoselėjimo.

Leave a Comment